NFZ poinformował, że uruchomił Zintegrowany Informator Pacjenta (ZIP). Dzięki serwisowi będzie można dowiedzieć się u źródeł o świadczeniach udzielonych pacjentowi w tym kwotach przyznanych na jego leczenie, a także o przepisanych lekach.

Co ważne, dostępne będą informację archiwalne począwszy od roku 2008, co dla osób zainteresowanych będzie stanowiło bardzo ciekawy materiał do analiz. Bardzo interesująca jest informacja o kwotach przekazywanych na leczenie konkretnego pacjenta. Wynika z tego, że będzie można sprawdzić rzeczywisty koszt jaki NFZ ponosi na leczenie konkretnej osoby i konkretnej usługi medycznej.

Z punktu widzenia kuracjusza sanatoriów NFZ będzie to ciekawy materiał do porównania kosztów płaconych przez NFZ sanatoriom do ich cenników komercyjnych. W końcu jawnie będziemy mogli sprawdzić czy przypadkiem nie płacimy za nasz pobyt tyle samo co kuracjusze komercyjni mając nie raz gorsze warunki pobytowe lub zabiegowe. W ZIP będzie też można sprawdzić stan oczekiwania na przyznanie sanatorium. Z udostępnionej już teraz demonstracyjnej wersji serwisu, można dowiedzieć się, że informacje te są dość szczegółowo przedstawione. I tak w przypadku zrealizowanych recept mamy szczegółową informację o wszystkich pozycjach na recepcie, a w przypadku leczenia uzdrowiskowego, prócz kwoty finansowanej przez NFZ wyszczególniono również ilość i rodzaj wykonanych zabiegów medycznych.

Aby otrzymać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta należy zarejestrować się poprzez stronę NFZ dostępną tutaj następnie udać się do swojego oddziału NFZ i odebrać login oraz hasło. Dane te można uzyskać jedynie osobiście ze względu na szczególną wrażliwość danych pacjentów.

Miejmy nadzieję, że system sprawdzi się i będzie rozwijany w miarę potrzeb pacjentów, oraz że nie będą go nękać awarie tak jak ostatnio serwis informacyjny dla oczekujących w kolejce do sanatorium.


Kliknij tu i zobacz co na temat Zintegrowanego Informatora Pacjenta piszą forumowicze.

Pytania i odpowiedzi

Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Rezygnacja z wyjazdu do sanatorium finansowanego przez NFZ.

Przepisy mówią, że jeżeli zrezygnujesz z pobytu w sanatorium musisz niezwłocznie wysłać do NFZ pismo z uzasadnieniem rezygnacji. Pamiętaj, że często na jedno miejsce w sanatorium czeka wiele osób, więc jeśli zgłosisz swoją rezygnację wcześniej, miejsce to będzie mogło zostać wykorzystane przez inną potrzebującą osobę. Jeśli Twoja rezygnacja z wyjazdu będzie zasadna, np wydarzy się wypadek losowy, nagłe zachorowanie potwierdzone zaświadczeniem lekarskim, NFZ wyznaczy nowy termin Twojego leczenia w sanatorium. Jeżeli zaś NFZ uzna, że rezygnacja była nieuzasadniona, chcąc pojechać do sanatorium w przyszłości będziesz musiał ponownie starać się o uzyskanie nowego skierowanie od lekarza prowadzącego, składać wniosek w NFZ i oczekiwać na przyznanie wyjazdu do sanatorium.

Czytaj więcej: Czy można zrezygnować z wyjazdu do sanatorium?

Nasze-sanatorium.pl wortal ludzi dbających o swoje zdrowie i sprawność fizyczną niezależnie od wieku. Znajdziesz tu informacje na takie tematy jak sanatorium, szpital uzdrowiskowy, ośrodek rehabilitacji i inne. Poznasz wymogi prawne wniosku i skierowania do sanatorium, opinie o sanatoriach, forum o sanatoriach. sanatorium szpital uzdrowiskowy senatorium uzdrowisko rehabilitacja wypoczynek rekreacja zdrowie leczenie uzdrowiskowe w sanatorium sanatoria w Polsce
© 2014-2023 GroogSoft Nasze-sanatorium.pl | Regulamin | Polityka prywatności | Ciasteczka | Zasady korzystania | Mapa strony
kamica opłata uzdrowiskowa Ginekologia ograniczenia ruchowe sanatoria ZUS 2018 zapalenie płuc Krasnobród NIK opeka nad dzieckiem nowotwory narządów rodnych rehabilitacja emeryt w sanatorium cechy dobrego sanatorium Kinezyterapia kamica nerkowa